Fujband

Fujband je zajímavý pojem a není snadné říci, co se pod ním reálně skrývá.

Ve FUJích bylo vždy, náhoda tomu chtěla, mnoho lidí, kteří měli kladný a aktivní vztah k muzice. A najednou tu byla velká banda, která obsadila třeba hospodu a rozjela tam poměrně třeskutý hudební večírek. 25 lidí, sportovců, nějakého podivného sportu (frisbee), kde většina lidí hrála na hudební nástroj, a všichni zpívali. Stalo se to tak:

Jed-no-ho let-ní-ho ve-čer-a na-náv-si pod-sta-rou lí-pou, sešli se v Šardicích Nathan Heilmann s Prušákem Vojtou. Bylo to roku 2013. Kluci se takhle baví o hudbě, že jí mají oba rádi, Vojta že hraje na klavír, Nathan že v America hrával na trubku a že v Čechách ve škole má hjůdž tuba. A Vojta, že prý klavír je nešikovný v tom, že si ho nemůže nikam vzít a hrát tam. A Nathan že jeho father-in-law má accordion, že si ho může půjčit. Vojtovi zasvítí oči při představě, že bude někde hrát. A že teda jo, že by si ho rád vyzkoušel. Kluci spolu začali cvičit. Naučili se během pár měsíců třeba 30 převážně českých písniček a čím dál víc hrávali s přáteli a brali nástroje i na turnaje a týmové akce. No a velká akce se třeba udála rok poté, v Klubu Újezd. Je to na Youtube.

Podobných akcí byla spousta. Jedna z prvních musela být „České Kimle“, kde hráli všichni FUJáci (Střízla, HaniPevni, Hroch, Elf, Ivop a další). Nadšení muzikanti jsou též Vojta Palouš, Krejča, Mára, Maky, Hruška, Gymli … no prostě fakt všichni.

Často hráváme na ulicích. A velice nás stmeluje to, že Mája s Lelkem, teď už neaktivní FUJáci, vytvořili online zpěvník.

Spotify playlist FUJBAND
Spotify playlist Poslední&Pádíme
cs_CZCzech